Dubrava za čistu peticu!!!!!!!!

Prva liga

by HR košarka 18 Pregleda comments

Sjajan niz na početku sezone košarkaši Dubrave nastavili su na gostovanju u Kaštelima gdje su u 5.kolu Prve lige upisali i petu pobjedu. Momčad Darka Krunića slavila je 81:76 i tako ostala jedina neporažena momčad u ligi.

Dubravaši su nakon prednosti na poluvremenu 34:30 odigrali napadački odličnu treću četvrtinu u kojoj su ubacili 34 poena, a prednjačili su Ante Smolić i Filip Šimović koji su Lavove doveli na 14 razlike (68:54). Tricama Vručinića i Bilandžića, te poenima Rose domaćini dolaze na minus 3 (76:73) na 75 sekundi do kraja. Tada važan koš ubacuje Jure Rezo, a nakon promašenog napada Ribole Kaštela pobjedu potvrđuje Kristijan Šutalo.

Šimović je utakmicu završio sa 16 poena i 10 skokova. Šutalo je dodao 15 uz 8 skokova, Stipe Čubrić 14 uz 10 skokova i 10 asista. Smolić i Rezo su dodali po 13. Kod domaćina Martin Bilandžić je ubacio 24, a Nikola Roso 19.

RIBOLA KAŠTELA – DUBRAVA   76:81  (17:14, 13:20, 24:34, 22:13)

Ribola Kaštela: Vidović, Roso 19, Biočić 6, Bilandžić 24, Sanader, Krešić 7, Bare, Marasović 8, Vručinić 7, Đirlić, Rašetina 5, Pruže.
Dubrava: Čubrić 14, Vujić 2, Filić, Perić 4, Kos, Krajačić, Rezo 13, Majić 4, Šimović 16, Šutalo 15, Smolić 13.

Slijedeće subote (17.30) u derbiju u Dubravu dolazi Sonik Puntamika iz Zadra.