Fanatičnim preokretom do trijumfa protiv Cedevite

Klubovi

by HR košarka 7 Pregleda comments

U utakmici four. kola ABA Lige imalo se što vidjeti. Cibona je pobijedila Cedevitu rezultatom 78-75 i to u još jednoj triler završnici koja je ovoga puta otišla na stranu Vukova.

Cedevita je bolje otvorila utakmicu i već se na početku odvojila na desetak poena razlike no Cibona je uspjela konsolidirati svoje redove i sa par otvorenih šuteva se vratila u utakmicu. Druga je četvrtina tako otišla na stranu Cibone sa 22:21 no na poluvrijeme se ipak otišlo sa zaostatkom 36:42.

Sredinom treće četvrtine Vukovi tricom Igora Marića dolaze do prvog vodstva na utakmici rezultatom 51:49 i dvoranom se prolomilo ‘heja heja Cibosi’. Bio je to tek mali nagovještaj onoga što se dogodilo na samom kraju utakmice. Minutu i pol prije kraja utakmice Igor Marić i Marko Ljubičić tricama su nadoknadili zaostatak od 70-71 u prednost od 76-73. Benite je uspio smanjiti zaostatak pogodivši samo jedno slobodno bacanje no Marić potom pogađa oba za 78-74. Ljubičić je dvije sekunde prije kraja napravio osobnu pogrešku na Magetteu no on pogađa samo jedno i slavlje je moglo započeti.

Igor Marić bio je najefikasniji Cibos sa 22 poena a po 10 su dodali Ross i Gilbert.

Ivan Velić, trener Cibone: ”Ovaj dobar rad koji smo imali se vratio. three neizvjesne utakmice prije ove otišle su na stranu protivnika. Drago mi je zbog momaka što su vjerovali od prve minute da mogu dobiti utakmicu i to se na kraju i ostvarilo tako da još jednom čestitke njima. Odigrali su još jednu pravu, mušku utakmicu, bez ikakvog respekta i zaslužili smo”

Sito Alonso, trener Cedevite:” Veoma sam ljut. Igrali smo puno bolje od njih u prvih 20 minuta i trebali smo voditi s većom razlikom. Još uvijek moram naučiti neke stvari u ovoj ligi jer se ne osjećam komforno. Želim znati kad je nesportska, kad je kontakt legalan, a kad nije. U prvih 20 minuta zaslužili smo imati 12 do 14 poena prednosti, unatoč promašenim slobodnim bacanjima. U drugom poluvremenu smo loše počeli. Dozvolili smo tricu Mariću, a i momčad se šokirala kad su nam poništili slobodna bacanja zbog prijestupa i nismo nakon toga nastavili igrati pametno, kako smo trebali. Zadnje četiri minute bile su užasne. Izgubili smo devet poena prednosti, igrali smo loše taktički, a i promašivali smo slobodna bacanja. Ovdje je teško pobijediti Cibonu, pogotovo ako promašite 17 slobodnih bacanja. Da smo igrali bolje u zadnje četiri minute, pobijedili bi, ali nismo.”

Igor Marić, igrač Cibone: ”Jako teška utakmica, čestitam svojim igračima, cijelom stručnom stožeru na tome kako smo se borili cijelu utakmicu i pokazali karakter. Pali smo u ove tri utakmice koje smo izgubili u ABA Ligi ali opet smo se vratili protiv moćne Cedevite. Možda smo im dopustili  neke prelagane napadačke skokove ali ovaj roll možemo biti zadovoljni kako smo odigrali i na kraju pobjedili sa puno želje i borbe. Hvala publici što nas je podržala i došla u velikom broju, zahvalan sam im radi toga i ovo je njima nagrada.”

Sljedeću domaću utakmicu Cibona igra u ponedjeljak, 29.10. kad će u four. kolu HT Premijer lige ugostiti Zadar s početkom u 20:00 sati.

CIBONA-CEDEVITA  78:75  (14:21, 22:21,19:15, 23:18)

CIBONA: Bilinovac 7, Uljarević 7, M. Ljubičić 9, Marić 22, Bundović 5, Gilbert 10, Novačić 5, Slavica, Ross 10, Jefferson three, Markota.

CEDEVITA: Cobbs 5, Perković three, Bajo, Benite 9, Magette 6, Stipanović 6, Lima four, Bošnjak, Prepare dinner 10, Ramljak 10, Bell 17, Aguilar 5.