KK Brežice osvojile 3. međunarodni juniorski košarkaški turnir “Samobor 2019.”

Niže lige

by HR košarka 50 Pregleda comments

Drugog dana turnira, 26.04.2019. godine, u SD Samobor održale su se utakmice za three. i 1. mjesto na three. međunarodnom juniorskom košarkaškom turniru “Samobor 2019.” I ove utakmice su odigrane u izrazito korektnom i sportskom ozračju te je na njima viđeno mnoštvo atraktivnih poteza, a nije nedostajalo ni košarkaške dramatike u završnici finalne utakmice.

U borbi za treće mjesto sastale su se ekipe KK Podsused i KK Medveščak. Ekipa KK Medveščak se od početka utakmice postavila dominantno te je igru i rezultat kontrolirala tijekom cijele utakmice. Utakmica je bila lišena bilo kakve rezultatske neizvjesnosti i završila je zasluženom i uvjerljivom pobjedom ekipe KK Medveščak sa 101:61, koja je na taj način osvojila three. mjesto na turniru.

KK PODSUSED : KK MEDVEŠČAK  61:101 (12:22, 13:27, 22:25, 14:27)

KK Podsused

Vulelija zero, Kokić 23, Škorijanec D. zero, Šestak eight, Lončar four, Škorijanec M. 17, Gluhović zero, Filipović zero, Ćuže zero, Čurlin zero, Balog 7, Barić 2.

Trener: Damir Harapin

KK Medveščak

Istanbuli 10, Vuk 6, Ljubaš eight, Blažur 18, Kovačević 19, Božan 12, Pešorda four, Lončarić zero, Jacović 15, Mikulić 9.

Trener: Hrvoje Franić

&

Utakmica za 1. mjesto donijela je daleko uzbudljiviju i neizvjesniju završnicu nego prethodna utakmica. Iako je ekipa KK Brežice vodila tijekom cijele utakmice, u završnici je skoro prosula sve što je strpljivo gradila tijekom utakmice. Ekipa domaćina je ušla u utakmicu izrazito nervozno, što je rezultiralo vodstvom KK Brežice sa 13:24 na kraju prve četvrtine. U drugoj četvrtini su se domaćini malo pribrali i uspjeli su smanjiti vodstvo gostiju na samo tri koša razlike (34:37). Gosti ponovo podižu ritam i u 33. minuti utakmice vode sa najvećih 16 koševa razlike (48:64). Tada se domaćini bude i agresivnom obranom malo-pomalo sustižu vodstvo gostiju da bi u dramatičnoj završnici, 10-ak sekundi prije kraja, kod rezultata 68:69 za goste, promašili zicer za vodstvo i mogućnost za eventualnu pobjedu. Na kraju zaslužena pobjeda ekipe KK Brežice rezultatom 68:70 i osvajanje 1. mjesta na turniru.

KK SAMOBOR : KK BREŽICE  68:70  (13:24, 21:13, 11:19, 23:14)