KK Samobor osvojio turnir “Kup grada Samobora”

Niže lige

by HR košarka 16 Pregleda comments

U subotu i nedjelju (29.-30.09.2018. godine) održano je treće izdanje seniorskog turnira “Kup grada Samobora” na kojem su sudjelovale ekipe KK Brežice (Slovenija), KK Rudeš (Zagreb), KK Podsused (Zagreb) i domaćin KK Samobor.

KK Samobor je u trećem pokušaju osvojio svoj kup savladavši na svom putu ekipe KK Brežice i u finalu KK Rudeš.

Treba naglasiti da je ekipa domaćina tijekom ovog turnira nastupala bez svoja dva ponajbolja igrača iz protekle sezone Josipa Škare (ozljeda koljena) i Lovre Mandalinića (ozljeda ramena) i to osvajanju ovog pehara daje dodatno na vrijednosti, jer dovoljno govori o kvaliteti naše ekipe.

Igrala se dobra košarka u ova dva dana. U subotu u prvoj utakmici se domaćin lako obračunao sa ekipom KK Brežice, za koje, silom prilika, nisu mogli nastupiti neki seniori, a njihovo mjesto su popunili juniori. Rezultat 81:38 za KK Samobor dovoljno govori o razlici u kvaliteti ekipa.

Druga utakmica bila je puno neizvjesnija. KK Rudeš je vodio najveći dio utakmice, međutim, momci iz KK Podsused se nisu predavali cijelu utakmicu. Iako je Rudeš znao voditi i po desetak koševa razlike, dečki iz kluba na zapadu grada Zagreba su uvijek nekako sustizali rezultat i dovodili ga u egal. Krajnji rezultat je bio 85:80 za zasluženu pobjedu KK Rudeš.

Drugog dana turnira u nedjelju, najprije su na parket izašle ekipe KK Podsuseda i KK Brežice. Unatoč nastupu seniora za ekipu KK Brežice, igrači iz Podsuseda nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i rutinski su savladali goste iz Slovenije sa 60:32.

U finalu su se sastali prvoligaš Rudeš (također oslabljen neigranjem Three-Four igrača) i drugoligaš Samobor. Iako statusi u ligama sugeriraju kvalitetu i nadmoć KK Rudeš (za koji na dvojnu registraciju u seniorskoj ekipi nastupa i U-16 reprezentativac Roko Prkačin, inače igrač KK Cibona) u odnosu na KK Samobor, stanje na terenu je govorilo nešto sasvim drugo. Zaigrali su naši dečki furiozno i doslovce pomeli ekipu KK Rudeš s parketa, a semafor je u 17. minuti susreta pokazivao rezultat 47:22 za Risove…! Nakon toga su se naši igrači opustili i dopustili gostima da do poluvremena smanje rezultat na 51:34. U drugom poluvremenu rezultat se održavao u egalu, da bi u zadnjoj četvrtini naši igrači, svjesni da je pobjednik odlučen, dopustili ekipi KK Rudeš da smanji rezultat na pristojnu razliku. Risovi su apsolutno zasluženo savladali ekipu KK Rudeš rezultatom 90:83 i po prvi put osvojili “Kup grada Samobora”.

&

Subota, 29.09.2018. godine

&

KK SAMOBOR – KK BREŽICE  81:38  (23:13, 19:9, 21:Three, 18:13)

KK Samobor
Đurinović 14, Žilić Four, Gionechetti 2, Miletić Four, Šilobod eight, Srabotnak 14, Filipović 2, Levanić 21, Grill 12, Gazić 1.
Trener: Marin Sedlar

KK Brežice
Trilar, Žinko 9, Krošelj 6, Ogorovec 5, Zagorc 6, Ivšić 2, Zendeli 10, L.Ivšić, Iljaž 9.
Trener: Davor Vlaški

KK PODSUSED – KK RUDEŠ   80:85
  (17:24, 20:22, 22:18, 21:21)

KK Podsused
Jesenko 10, Božić Four, Pavičić eight, Planinić 12, Šušak eight, Bekavac 21, Grozdanić, Levanić 5, Župan 1, Ćosić eight, Mazić Three, Katić.
Trener: Ivan Vukoja

KK Rudeš
Jurički, Popović 11, Jurič 12, Ivanković 15, Galić 6, Zadro Three, Nakić Vojnović 11, Cvitković Three, Vranješ, Prkačin 15, Štirjan 9, Šuvak.
Trener: J. Smiljanić

&

Nedjelja, 30.09.2018. godine

&

UTAKMICA ZA Three. MJESTO

KK PODSUSED : KK BREŽICE  60:32  (23:eight; 15:eight; 10:7; 12:9)

KK Podsused
Levanić-Kutni 12, Kežman 9, Ćosić eight, Pavičić eight, Mazić 7, Harapin 6, Jesenko 2, Katić 2, Grozdanić 2, Šušak 2, Planinić 2, Brkić zero, Božić zero, Župan zero.

KK Brežice
Lepšina 9, Flajšman 7, Ivšić L. 6, Ivšić B. Four, Zagorc Four, Kolar 2, Iljaž zero, Labrovič zero, Somunčić zero.

&

FINALE:

KK SAMOBOR – KK RUDEŠ   90:83  (26:14, 25:20, 20:23, 19:26)

KK Samobor
Đurinović 14, Žilić, Gionechetti eight, Miletić 6, Šilobod 10, Srabotnak, Jelić, Filipović, Levanić 19, Grill 27, Gazić 7.
Trener: M.Sedlar

KK Rudeš
Jurički, Popović eight, Jurič 17, Ivanković eight, Galić 14, Zadro 5, Nakić Vojnović Three, Cvitković, Vranješ 6, Prkačin 13, Štirjan 9, Šuvak.
Trener: J.Smiljanić

Objava KK Samobor osvojio turnir “Kup grada Samobora” pojavila se prvi puta na Košarkaški klub Samobor.