Majić i odličan šut donijeli šestu pobjedu….

Prva liga

by HR košarka 39 Pregleda comments

U prvoj utakmici 8.kola Prve lige Dubrava je slavila u Rijeci kod Kvarnera 104:88. Nakon dva uzastopna poraza Lavovi su upisali novu pobjedu na gostovanju, a sjajnu večer imao je Ivan Tvrtko Majić koji je ubacio 34 poena (šut 12/16, trice 7/10).

Dubravaši su na startu poveli 15:0 uz poene Šutala, Šimovića i Majića. Uz četiri trice Majića momčad Darka Krunića dobila je prvu četvrtinu 30:16, a na odmoru imala 14 razlike (51:37). Jure Rezo i Majić su povukli početkom nastavka za 65:48. Kvarner je zaprijetio početkom posljednje četvrtine kada je smanjio na 9 razlike (81:72), ali opet se ukazao Majić koji je ubacio tricu i uz poene Šimovića, Čubrića i Smolića odveo Dubravu do šeste ovosezonske pobjede.

KVARNER 2010 – DUBRAVA   88:104  (14:30, 23:21, 24:21, 27:32)

Kvarner 2010: Šamanić 2, Delpin 2, Gustovarac 11, Bilalović 12, Salamun 3, Benković 14, Vucić 18, Bešić 7, Ćosić, Modić 19, L.Vucić.
Dubrava: Čubrić 2, Vujić 1, Filić, Perić 13, Krajačić 4, Rezo 9, Majić 34, Šimović 19, Šutalo 11, Smolić 11.

Uz Majića kod Dubrave koja je trice šutirala 13/21 najefikasniji su bili Filip Šimović (19), Petar Perić (13), a Ante Smolić i Kristijan Šutalo su dodali po 11. Kvarner 2010 su predvodili Marin Modić (19) i Mate Vucić(18).

Sada slijedi dvotjedna pauza u prvenstvu, a Dubrava već u srijedu, 28.studenog dočekuje Pulu 1981 (SD Dubrava, 19h) u utakmici I.kruga Kupa Krešimira Ćosića.