Olympiacos i Fener ušli u veliko euroligaško finale

Basketari.com

Iz medija / Basketari.com 16 Pregleda comments

Fenerbahče i Olympiacos su odličnim partijama u polufinalu  izborili finale Eurolige.

Olympiacos je predvođen Spanoulisom u zadnjoj četvrtini srušio CSKA rezultatom 84-78. Rusi su imali utakmicu pod kontrolom tri četvrtine, gdje su u jednom trenutku došli i do +13. Teodosić i De Colo su odlično funkcionirali u tom periodu te je Grke jedino na životu držala šuterska forma. Agravanis, Mantzaris i Papanikolau bili su odlični  te ih je od egala podalje držala loša igra Spanoulisa. Međutim, Olympiacos je u zadnju četvrtinu uspio ući sa samo -4 (64-60) i tada na scenu stupa Kill Bill. U zadnjoj četvrtini ubacuje 10 od 14 svojih poena te uz pomoć svojih suigrača u potpunosti lomi susret serijom 9-0 (69-64). CSKA je u zadnjim minutama susreta uspio doći ponovno do egala, ali nažalost Teodosić i De Colo nisu bili na potrebnoj razini u ključnim trenucima te je Olympiacos odjurio do konačne pobjede. Spanoulis, Printezis i Papanikolau završili su susret s 14 koševa, dok je Miloš Teodosić predvodio Ruse s 23 koša.

Fenerbahče je predvođen monstruoznim Udohom pobjedio Real Madrid rezultatom 84-75. Udoh je pod kontrolom držao cijeli Realov napad, koji je bio dodatno zaštopan lošom Dončićevom partijom. Turci su predvođeni hukom s tribinama od početka do kraja držali prednost te u nijednom trenutku nisu dopustili Realu da opasnije zaprijeti. Ukratko rečeno, Obradović je nadigrao Lasa u svim taktičkim segmetnima igre. Ekpe Udoh je ssuret skoro završio s triple-doubleom – 18 koševa, 12 skokova, 8 asistencija. Odličan je bio i Bogdan Bogdanović s 14 koševa. Kod Reala je briljirao Llull s 28 koševa, ali na njegovu žalost, to nije bilo dovoljno za pobjedu Reala.

&

The post Olympiacos i Fener ušli u veliko euroligaško finale appeared first on BasketaRI.