Pobjeda i poraz kadeta

Niže lige

by HR košarka 20 Pregleda comments

U posljednja dva kola kadeti su odigrali dvije igrački i rezultatski dijametralno suprotne utakmice. Najprije su 06.10.2018. godine u Gorici nadigrali domaćina, da bi potom na domaćem terenu 13.10.2018. g. izgubili od ekipe Cedevite 2.

Prvu pobjedu u 2. ligi u Gorici su dečki ostvarili puno lakše od očekivanog, budući da su igrali bez ponajboljeg igrača Roka Spaseskog Babureka. Vrlo brzo su stigli do dvoznamenkaste prednosti pa je poluvrijeme završilo 35:17 u našu korist.

Drugo poluvrijeme je rutinski odrađeno te su u jednom trenutku otišli na visokih +35 te je utakmica završena sa uvjerljivih 79:50.

Najefikasniji u našim redovima su bili Leonardo Klišanić s 22, Roko Sedlar s 18 te Niko Mixich s 14 poena.

&

KK GORICA : KK SAMOBOR  50 : 79 (eight:21; 9:14; 10:24; 23:20)

KK GORICA
Antonio Janjić 17, Tin Getz 14, Jakov Ninić 7, Fran Maletić 6, Jerko Vujević four, Borna Pereković 2, Andrej Mudrinić zero, Fran Alpeza zero.

KK SAMOBOR
Leonardo Klišanić 22, Roko Sedlar 18, Niko Mixich 14, Lovro Sedlar eight, Ivan Miklenić 7, Leon Čizmok four, Tin Jelić four, Lovro Razum 2, Dorijan Mihalić zero.

&

&

U drugoj utakmici protiv Cedevite 2 su dečki odigrali prilično loše.

Gosti su se rezultatski odvojili odmah na početku utakmice te su poluvrijeme završili s 14 poena viška. Rezultat je bio mnogo bolji od skromnog dojma koji su ostavili naši košarkaši.

U trećoj četvrtini smo imali jednu solidnu dionicu te smo se primakli na 10 poena zaostatka. Dobra igra naših i kakva takva nada je trajala kratko jer su gosti treću četvrtinu zatvorili serijom poena za visokih +25.

Do kraja utakmice prednost gostiju je narasla do visokih i konačnih 49:89.

Vjerujemo da skromna igra naših dečki protiv, ne tako uvjerljivih i dominantnih gostiju, ne bi trebao biti razlog za brigu, iako sljedeća utakmica nosi gostovanje kod uvijek nezgodne Petrinje, jer potencijal naših dečki je puno veći od onog koji su prikazali protiv Cedevite 2 te se nadamo da ćemo se iz Petrinje vratiti sa osmijehom na licima.