Samoborci furiozno poveli u utrci za naslov

Niže lige

by HR košarka 10 Pregleda comments

Košarkaši Samobora u 1. kolu lige na domaćem terenu protiv ekipe Maksimira iz Zagreba predstavili su se u novom izdanju, izuzetno spremni i jedva dočekavši početak lige. Krenuli su u utakmicu silovito i došli na kraju do uvjerljive pobjede od 43 koša razlike 103:60. Još prvu četvrtinu dok se igrači Samobora nisu u potpunosti razigrali Maksimir je preko svog najboljeg pojedinca Škrinjarića, koji je pogađao trice u nizu, držao kakav takav priključak. U drugoj četvrtini Samoborci Levanić-Kutni, Đurinović i Gril u brzim kontranapadima upošljavani od fenomenalnog razigravača Škare pogađaju u serijama i vrlo brzo ostvaruju dvadesetak koševa prednosti. U istom ritmu Samoborci brzom i učinkovitom prezentacijom košarke u drugom poluvremenu duplaju prednost za zasluženu pobjedu i prvo mjesto na tablici. Kod Samoboraca svi su dobili priliku za dokazivanje, a učinkovitošču su se istakli Levanić-Kutni s 24, te Đurinović i Gril sa po 18 koševa svaki. Kod Maksimira najučinkovitiji je bio Škrinjarić s 23 koša.
Derbi lige protiv KK Sesveta koji uz Samoborce također slove za pretendenta na naslov igra se u subotu 27.10.2018. godine u 17 sati u SD Jelkovec u Sesvetama.