Uvertira s Mladosti pred derbi sa Zapadom za 2. mjesto lige

Suci: Jurković, Juraga, Dukmenić – Zagreb. Gledaoca: 60.

73:85 (24:46)

(12:13, 12:33, 26:17, 23:22)

SAMOBOR: Marko Šilobod 20, Lovro Mandalinić 19, Vanja Miletić 16, Bruno Levanić-Kutni 10, Mateo Gionechetti-Prahin 6, Bruno Srabotnak 5, Dario Gazić four, Josip Škara three, Luka Žilić 2, Karlo Filipović; Trener: Marin Sedlar

MLADOST: Ante Brzović 30, Daniel Pavičić 15, Leon Kalinić 15, Luka Krajinović 5, Renato Serdarušić three, Karlo Lukačić 2, Vito Čubrilo 2, Aleksa Gatarić 1, Žarko Parlov, Rok Radović; Trener: Marko Trninić

Seniori Samobora u 16 kolu II lige Centar pobijedili su na gostujućem terenu ekipe Mladosti rezultatom 73:85.

U vrlo tvrdom početku utakmice i vodstvu domaćina u 6 minuti igre od 6:zero Samoborcima uspijeva tek jedanaesti pokušaj ući u koš. Samoborci ipak uspijevaju minimalno dobiti prvu četvrtinu s košem razlike. Druga četvrtina u odnosu na prvu bila je prava rapsodija, nakon odličnih obrana Samoborci u dva poteza rješavaju efekno kontranapade te serijom ubačaja rješavaju poluvreme s 22 koša razlike 46:22. Drugo poluvreme domaćini na sve načine pokušavaju preokrenuti rezultat ali razigrani Samoborci ni u jednom trenutku ne dozvoljavaju domaćininma da smanje razliku na manje od 10 koševa razlike, te na kraju zasluženo pobjeđuju. U slijedeću subotu u 17,30 sati Samoborci u derbiju kola u utakmici za drugo mjesto lige ugoščuju ekipu Zapada iz Zagreba.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Marko Šilobod s 20, Lovro Mandalinić s 19 i Vanja Miletić sa 16 koševa.

Kod Mladosti najučinkovitiji je bio Ante Brzović s 30 koševa.

&

Objava Uvertira s Mladosti pred derbi sa Zapadom za 2. mjesto lige pojavila se prvi puta na Košarkaški klub Samobor.