Uz majstorije Josipa Škare bodovi iz derbija odlaze u Samobor, ‘demolirano’ Zapruđe

Klubovi/Savezi/Udruge

HR košarka / Klubovi/Savezi/Udruge 35 Pregleda comments

Košarkaši Samobora u derbiju 14 kola lige u najboljoj utakmici sezone uvjerljivo su u gostima svladali vodeću ekipu Zapruđa s uvjerljivim rezultatom 67:91 i time vratili ekipu Dubrave na prvo, a sebe na odlično drugo mjesto. Samoborci vođeni maestralnim razigravačem Josipom Škarom krenuli su u utakmicu punom snagom i nakon odličnih obrana sa ekspres kontranapadima uz brojna zakucavanja zatrpavaju koš domaćina za vodstvo od petnaestak koševa razlike. Samoborci svih četrdeset minuta igraju u istom visokom ritmu obrambeno i napadački, u jednom momentu su se domaćini pet minuta prije kraja utakmice čak primakli na samo 8 koševa zaostatka, da bi ih tada razigrani Samoborci rekontrama do kraja utakmice u potpunosti dotukli s visokih 24 koševa razlike. Prva violina Samoboraca je bio Josip Škara s trostruko dvostrukim učinkom od 27 koševa, 11 asistencija i 10 skokova. Uz njega odlično su odigrali Niko Gril sa 16 koševa i Luka Živko s dvostruko dvostrukim učinkom od 11 koševa i 10 skokova. Kod Zapruđa najučinkovitiji je bio Filip Stanić sa 17 koševa. Nastavak prvenstva je tek za dva tjedna kada Samoborci u subotu 24.02.2018. u 17,30 sati ugoščuju ekipu Mladosti iz Zagreba.

Objava Uz majstorije Josipa Škare bodovi iz derbija odlaze u Samobor, ‘demolirano’ Zapruđe pojavila se prvi puta na Košarkaški klub Samobor.