Važna pobjeda u gostima

Klubovi/Savezi/Udruge

HR košarka / Klubovi/Savezi/Udruge 15 Pregleda comments

Košarkaši Samobora pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Mladosti iz Zagreba s rezultatom 74:95. Premlaki start Samoboraca pogotovo u obrani bio je dovoljan da se juniori Cedevite koji igraju za Mladost razmašu u napadu i do kraja prve četvrtine ostvare desetak koševa prednosti. U drugoj četvrtini potpuno druga igra Samoboraca koji su konačno zaigrali kako znaju, čvrsto u obrani iz koje su sijevali kontranapadi jedan za drugim. Tako su u drugoj četvrtini ostvarili visokih 33:16 koševa u svoju korist, te došli do desetak koševa prednosti. U drugom poluvremenu Samoborci i dalje igraju žestoko i vrlo brzo ostvaruju trideseta koševa prednosti koje domaćini tek pred kraj utakmice protiv rezervi Samoboraca uspijevaju donekle umanjiti. Ovom uvjerljivom pobjedom Samoborci su nanijeli prvi poraz Mladosti, a sebi otvorili put da se već u slijedećem 5 kolu lige u subotu u 17:30 sati na domaćem terenu pobjedom u derbiju kola protiv vodeće ekipe Sesveta ukljuće u igru za prvaka lige. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Dario Gazić s 18 i Niko Gril sa 16 koševa. Kod Mladosti najučinkovitiji su bili Matej Bošnjak s 11 i Antonio Jordano s 10 koševa. Pozivamo sve navijače da u derbiju protiv Sesveta pomognu svojim Samoborcima te da uživaju u vjerujemo još jednoj odličnoj partiji i pobjedi.

Objava Važna pobjeda u gostima pojavila se prvi puta na Košarkaški klub Samobor.